Главная » Новости » Без категории » Шлях до перемоги прилуцької слідопитської команди

Шлях до перемоги прилуцької слідопитської команди

  Команда слідопитів «Божий JPS» адвентиської громади м. Прилуки отримала високий бал у біблійній вікторині серед учасників європейських клубів.

 Осінню минулого року слідопитським клубам церкви адвентистів сьомого дня України та Європи було запропоновано прийняти участь у вікторині по Євангелію від Івана. Кожна команда мала пройти 4 етапи, в тому числі із заключним етапом на рівні транс європейського дивізіону в м. Афіни в Греції 15-го квітня 2023 року.

   Команда слідопитів «Божий JPS» громади м. Прилуки прийняла пропозицію про участь у вікторині. Одразу директором клубу Лабунцем Юрієм та місцевим пастором Винниченко Андрієм була обрана стратегія підготовки до вікторини, суть її була в тому, щоб кожен із учасників вивчив на пам’ять декілька розділів Євангелія від Івана та читав адвентистський коментар до даного Євангелія. Слід відмітити, що у боротьбі за першість дітей мотивували як найкраще прославити Бога своєю підготовкою та участю у змаганні, «прославте Бога кращою хвалою – а Бог прославить вас» саме такою була установка на кожному із етапів. За умовами конкурсу команда мала складатися із 6 учасників та 7-ий на заміну. Склад команди «Божий JPS» наступний: капітан – Ангеліна Стародуб, та учасники: Вікторія Лабунець, Анна Назаренко, Іван Кулик, Нікіта Стародуб, Анна Завірюха та Ангеліна Завірюха.

   1-ий етап проходив в середині січня 2023 року, на базі місцевих громад. Кожна команда отримала презентацію із питаннями та відповідні умови проведення. Директор клубу та діти підписували обіцянку чесності під час цього етапу. Так як подібна вікторина проводиться в Україні вперше, то на першому етапі діти мали спробувати свої сили та побачити рівень підготовки. «Божий JPS» показав хороший результат після цього етапу, проте не достатній для перемоги. Деяким із учасників було важко вивчити цілі розділи Святого Письма. Проте пройшовши підготовку та даний етап директором клубу та командою були зроблені певні корективи. Діти, яким вивчення давалося легше допомагали та підстраховували тих для кого це було робити складніше.

   Далі 12-го лютого пройшов 2-ий етап вікторини. За результатами наша команда посіла перше місце на рівні конференції, це Сумська, Чернігівська та Київські області. А також коли порівняли результати між конференціями то ми, умовно кажучи, займали 2-ге місце. Потрібно зауважити, що церква постійно підтримувала команду молитвами, а директор клубу Юрій Лабунець використовував любу можливість для того, щоб зібрати команду і знову й знову повторювати Євангеліє.

   3-ій етап вікторини всеукраїнського рівня пройшов під Чернівцями 12-го березня на базі табору «Your Camp». Чим далі ми рухалися тим більше потребували молитовної підтримці, тому на даному етапі громада м. Прилук молилася по особливому, багато членів церкви навіть відкладали свої справи і молилися. Діти в свою чергу все більше і більше відточували в своїй пам’яті знання розділів Євангелія від Івана. Результат не примусив себе чекати, через декілька голова комісії, керівник клубів слідопитів України повідомив результат, згідно якого «Божий  JPS» набрав найбільшу кількість балів, 163,4 із 171-ого. Слава Богу! Радості команди та братів і сестер із церкви не було меж. Ми часто возносили Богу подячні молитви.

   Тепер ми готувалися до поїздки на 4-ий і заключний етап вікторини в м. Афіни, Греція. Це мало відбутися 15-го квітня. Стратегія не змінилася, потрібно було тільки знайти фінанси для даної поїздки, тому церква продовжувала молитися. Господь знову відповів на молитви. Кошти збирали батьки, місцева церква, а також отримали підтримку від керівництва Центральної конференції і отриману за перше місце фінансову винагороду 500 євро від обʼєднання громад України теж вклали в цю поїздку. Як результат 12-го квітня о 4:30 ранку з м. Прилук мікроавтобусом команда виїхала до Греції. До цього етапу ми не зіштовхувалися із серйозними випробуваннями, проте все було по переду. Цього ж дня о півдні в містечку Літин за Вінницею у нашому мікроавтобусі вийшов з ладу паливний насос великого тиску. Дякуючи Богові та керівництву Подільської конференції на чолі з Олександром Зайцевим, наш транспортний засіб відбуксирували до сервісного центру в м. Вінниця а саму команду поселили в готелі, що знаходиться в приміщенні центральної вінницької церкви. Окрім того вони забезпечили нас харчуванням. Після проведеної діагностики керівник сервісу сказав, що авто буде готове у п’ятницю. Ми розуміли що за таких умов не встигнемо потрапити на фінал. І знову молитва до Бога та прохання до ремонтного закладу і вже в четвер біля 18:00 ми отримали наш автомобіль та одразу вирушили у дорогу. Увесь цей час разом із нами на легковому автомобілі їхав Максим Буга, керівник слідопитського руху України, який віз до того ж і перекладачів. На ночівлю вирішили ніде не зупинятися, так як через затримку, у зв’язку із ремонтом авто, ми могли запізнитися на фінал, проте короткі зупинки для перепочинку робили. Таким чином, перетнувши державний кордон з Румунією, ми всю її проїхали, далі Болгарію, і в суботу 15-го квітня на світанку ми в’їхали в Грецію. Проте до Афін столиці Греції потрібно було подолати ще трохи більше 500 км. Сама ж вікторина починалася о 15:00 за місцевим часом. Як раз о цій годині ми доїхали до Афін, трохи запізнившись на початок вікторини ми одразу включились у роботу.

   64 найкращі команди Європи та деяких північних країн Африки змагалися у фіналі. Україну представляли три команди які посіли призові місця під час 3-ого етапу. Серед них була і наша команда «Божий  JPS» та дві команди зі Львівської області м. Жовква. Тепер за нас молилася вся Україна. Після 16:00 вікторина закінчилася. Всі команди очікували результатів, які після клопіткої роботи, комісія згодом представила. Перше місце вибороли команди, які набрали від 90 до 100 % балів, серед цих команд три Українські команди, в тому числі і наша – «Божий  JPS». Це була непроста перемога, довгий шлях до неї, клопітка робота команди та тренерського складу, постійні молитви до Бога, окрім того саме наша команда провела в дорозі майже дві доби і без перепочинку долучилася до вікторини. Якою ж була радість та подяка Богові за перемогу.

   Господь потурбувався про наше проживання та харчування. Біля Афін є адвентиська табірна база проте учасників вікторини було більше аніж ця база могла помістити. Для нас не вистачило місця в цьому таборі, проте було місце в хостелі. Фінансово забезпечити всі ці витрати було реально, проте українських сімей не просто. Господь потішив нас нагадавши історію про народження Христа в цей світ 2000 років тому, коли для Ісуса не знайшлося місця. Проте небесний Батько потурбувався так, що місце знайшлося. Так само Бог потурбувався про нас. Він це зробив через одну жіночку, члена місцевої церкви адвентистів, румунки за походженням, яка вже 20 років живе в Афінах, на ім’я Нелі. Вона забрала нашу команду в складі 10 чоловік до себе додому, забезпечила нас проживанням та харчуванням. Як же приємно нам було відчувати Божу турботу.

   В неділю 16.04. ми мали можливість насолодитися виглядом сучасних та древніх Афін, про які згадує апостол Павло у своїх посланнях, також побувати на одному із пляжів Середземного моря. Де самі сміливі з нас могли навіть покупатися, хоча температура води ще не зовсім придатна для цього. Далі в понеділок 17 квітня ми вирушали в дорогу до дому, по дорозі змогли відвідати древнє Біблійне місто Салоніки. Потім ночівля в Софії столиці Болгарії та екскурсія по ній вже наступного дня. Після цього вирушили до Бухареста столиці Румунії, трохи перепочивши там, ми вирушаємо до кордону між Румунією та Україною з боку Одеської області. Пройшовши паспортний контроль та переправившись поромом через славнозвісну річку Дунай, на ранок 19 квітня ми доїжджаємо до м. Ізмаїл де маємо теплий прийом місцевих адвентистів в обличчі пастора Аганеса  Даллакяна. Далі перепочивши та підкріпившись ми вирушаємо в бік Одеси на шляху проїжджаючи невеличку ділянку Молдови, потім повз Одесу направляємося в бік Києва, а далі на Чернігівщину до рідних Прилук. Розвізши дітей по місту останню зупинку робимо біля дому молитви церкви Адвентистів сьомого дня о 24:00 цієї ж доби. Таким чином завершивши подорож вся команда хоч і втомлена проте була сповнена вдячності Богу за Його милість, любов та підтримку на всьому шляху, протягом майже пів року, від осені 2022 р. до квітня 2023 р. а також подяка Господу за Його церкву на цій землі, через яку він проявляв Свою підтримку та провів шляхом до перемоги.

Андрій Винниченко пастор адвентистської церкви м. Прилуки

Оставьте комментарий первым.

Ваш отзыв